грамматика

Wiktionary проектыннан
Навигациягә күчү Эзләүгә күчү

Tatarça[үзгәртү]

İsem[үзгәртү]

грамматика

  1. фән буларак тел өйрәнүе бүлеге дип санала

Әйтелеш[үзгәртү]

әйтелеш; Халыкара фонетик әлифбасы: / /.

TT: Фонема кирәк.

Чит тел эквиваленты[үзгәртү]

  • Almança: [[]]
  • Fransiä: [[]]
  • İnglizçä: [[]]
  • Niderland tele: [[]]]
  • Norvegçä: [[]]
  • Qırımtatarca: [[]]
  • Rusça: [[]]
  • Suomiçä: [[]]
  • Şvedça: [[]]
  • Törekçä: [[]]


Төрләнеш[үзгәртү]

TT: Cyrillic inflective qirek.