гаилә

Wiktionary проектыннан
Навигациягә күчү Эзләүгә күчү
Гаилә

Tatarça[үзгәртү]

İsem[үзгәртү]

гаилә

  1. әгъзалары көндәлек тормыш, үзара әхлакый җаваплылык белән берләштерелгән оештырылган иҗтимагый төркем

Этимология[үзгәртү]

Әйтелеш[үзгәртү]

әйтелеш; Халыкара фонетик әлифбасы: / /.

TT: Фонема кирәк.

Субстантив[үзгәртү]

Чит тел эквиваленты[үзгәртү]

  • İnglizçä:
  • Suomiçä: perhe


Төрләнеш[үзгәртү]

TT: Cyrillic inflective qirek.

Синоним[үзгәртү]

Антоним[үзгәртү]

Һипероним[үзгәртү]

Һипоним[үзгәртү]