авыру

Wiktionary проектыннан
Навигациягә күчү Эзләүгә күчү

Tatarça[үзгәртү]

İsem[үзгәртү]

авыру

Этимология[үзгәртү]

Әйтелеш[үзгәртү]

әйтелеш; Халыкара фонетик әлифбасы: / /.

TT: Фонема кирәк.

Субстантив[үзгәртү]

Чит тел эквиваленты[үзгәртү]

  • İnglizçä:
  • Rusça:


Төрләнеш[үзгәртү]

TT: Cyrillic inflective qirek.
Килеш Берлек сан Күплек сан
Баш килеш авыру авырулар
Иялек килеше авыруның авыруларның
Юнәлеш килеше авыруга авыруларга
Төшем килеше авыруны авыруларны
Чыгыш килеше авырудан авырулардан
Урын-вакыт килеше авыруда авыруларда

Синоним[үзгәртү]