абый

Wiktionary проектыннан
Моңа күчү: навигация, эзләү

Tatarça[үзгәртү]

İsem[үзгәртү]

абый

Этимология[үзгәртү]

Әйтелеш[үзгәртү]

әйтелеш; Халыкара фонетик әлифбасы: / /.

TT: Фонема кирәк.

Субстантив[үзгәртү]

Чит тел эквиваленты[үзгәртү]

  • Rusça:


Төрләнеш[үзгәртү]

TT: Cyrillic inflective qirek.
Килеш Берлек сан Күплек сан
Баш килеш абый абыйлар
Иялек килеше абыйның абыйларның
Юнәлеш килеше абыйга абыйларга
Төшем килеше абыйны абыйларны
Чыгыш килеше абыйдан абыйлардан
Урын-вакыт килеше абыйда абыйларда

Синоним[үзгәртү]